A kórházi kezelésben résztvevő gyerekek hosszú hónapokat töltenek elszigetelten, távol az iskolától,
családtól és barátoktól, így ez a különleges alkalom nemcsak örömteli élményt nyújtott számukra, hanem közösségi megtartó erőt, megerősítést és visszacsatolást is adott. A program célja az volt, hogy enyhítse a gyógyulással járó testi-lelki megpróbáltatásokat, és méltó módon zárja le azt a rendkívüli
tanévet, amelyet a tanítványok kitartással és irigylésre méltó akaraterővel teljesítettek.
Egy nap, amikor minden a gyerekekről szólt
Az ünnepséget Dr. Kriván Gergely kórházunk főorvosa nyitotta meg, aki méltató és megható szavakkal köszöntötte a jelenlévőket. Ezután Hoffer István, a Fővárosi Iskolaszanatórium Általános Iskola és Gimnázium vezetője, aki a diákokat magyar irodalomra és történelemre tanította, beszédében felidézte a tanév során átélt vidám, emlékezetes pillanatait. A megindító kezdést Léna, első osztályos tanuló versmondása tette még felejthetetlenebbé. Az oklevelek és ajándékok átadása után vette kezdetét a jókedvű ünneplés.
A gyerekeket sütemények, szendvicsek és – a nagy melegre való tekintettel – jégkrém is várta. A Kispesti Kötélugrók lendületes és látványos bemutatója elvarázsolta a közönséget: a gyerekek izgatottan követték a dinamikus ugrásokat, a zene ritmusára mozgó csapatot. A sportos lendületet követően Rolando bűvész lépett a „színpadra”, aki humoros előadásmódjával és varázslatos trükkjeivel nemcsak a gyerekeket, de a szülőket is teljesen lenyűgözte.
A programot idén is színesítette a Reménysziget SE bemutatója. A freestyle-foci tehetségei ezúttal is látványos trükkökkel, labdazsonglőrködéssel és fergeteges hangulattal ajándékozták meg a gyerekeket. Különösen megható pillanat volt, amikor Máté – aki maga is leukémiából gyógyult – csatlakozott a csapathoz.
A délelőtt végén egy jókedvű, mozgalmas akadályverseny koronázta meg a programot, melyet a miskolci Kossuth Lajos Evangélikus Iskola diákjai szerveztek.
- Büszkék vagyunk minden kis hősre, aki a Démétér Házban teljesítette ezt a tanévet. Ez a nap – ahogyan az egész év is a bátorságról, a kitartásról, a reményről szólt, és arról, hogy ezek a gyerekek újra gyerekek lehessenek: felszabadultan, felhőtlen örömmel – számolt be az eseményről Pallag Erika és Domokos Krisztina kórházpedagógusok.